Operacioni, zbulohet emrat e tre trafikantëve të drogës në Tiranë

Një aksion policor antidrogë në kryeqytet ka vënë në pranga 3 persona në rrugën “5 maji”. Ndërkohë janë zbuluar dhe emrat e të arrestuarve.

Ata janë: Sokol Geci, 22 vjec nga Tropoja, Eraldo Dodaj 19 vjec nga Mirdita dhe Pashk Teska 20 vjec nga Laci. Gjithashtu janë sekuestruar 659 gram kokainë dhe 1 pistoletë.

Operacioni u zhvillua nga Drejtoria e Policisë së Tiranës dhe Sektori i Antidrogës në Drejtorinë e Policisë.

Tre personat e arrestuar nuk i janë bindur urdhrit të policisë për ndaluar, ndaj edhe ka pasur të shtëna me armë në ajër.

NJOFTIMI I POLICISE:

Finalizohet operacioni antidrogë “Telefonata e fundit”
Arrestohen në flagrancë tre shtetas.
Sekuestrohet në cilësinë e provës materiale 659 gr Kokainë dhe një pistoletë “TT”
Më datë 04.10.2016, Specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve në bashkëpunim me Forcën e Posaçme Operacionale në Drejtorinë Vendore të Policisë Tiranë si dhe Skuadrën Shqiponjat, kanë bërë të
mundur finalizimin e operacionit antidrogë “Telefonata e fundit “, ku është bërë e mundur kapja në flagrancë e shtetasve:
1. Sokol Geci, 22 vjeç, banues në Tiranë.
2. Eraldo Dodaj, 19 vjeç, banues në Mirditë
3. Pashk Teska, 20 vjeç, banues në Laç

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *