Rama: Gati të ulem me Bashën, por ai nuk futet dot në zgjedhje!

Kryeministri Edi Rama deklaroi këtë të shtunë se PD dhe opozita nuk mund të futen në zgjedhjet lokale, që “do të zhvillohen më 30 qershor”. Kjo pasi, sipas Ramës, nuk e lejon Kushtetuta. “Jam i gatshëm të ulem dhe Bashën dhe ti ofroj gjithçka që është e gatshme qeveria të ofrojë. Kushte nuk kam. Kushtetutën … Continue reading Rama: Gati të ulem me Bashën, por ai nuk futet dot në zgjedhje!