E krahasoi me Vuçiçin/ Berisha i përgjigjet Bashës: Ti ke shitur shpirtin

Ish-kryeminsitri Sali Berisha i është përgjigjur Lulzim Bashës pas deklaratave të këtij të fundit në Kryesinë e sotme, i cili e ka krahasuar me Vuçiçin lëvizjen e liderit historik të PD.

Berisha tha se i vetmi që ka shitur shqipritn është Lulzim Basha, jo demokratët.

Pyetjet:

Gazetarja: Zoti Berisha, Lulzim Basha deklaroi sot se PD nuk do të funksionojë me struktura paralele, këtë që bëni ju e ka bërë vetëm Vuçiç.

Berisha: Pengkryetarit i them se shtija që i ke bërë shpirtit tënd është vepër e jotja jo e demokratëve. Nuk janë demokratët që kanë ndërtuar dosjen e pengëmarrësve, i them se ke që nga shtatori dhe deri sot i ndryr brenda katër mureve. S’ke takuar dhe nuk takon dot anëtarë madje as qytetarë pa parti, sepse nuk ëhstë kollaj që këta të fundit t’i japin dorën një të pabesi. Nuk është kollaj që ata të parët të ulen dhe arsyetojnë me njeri që as 8 viteve nuk premtoi gjë, që po mos jetë për foltoren dot ë preferonte të rrinte 80 vjet në opozitë.

LEXO EDHE  Korçë/ 23-vjeçari tenton t’i japë fund jetës, ja çfarë thotë policia