Lëkundje tërmeti në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra

Lëkundje tërmeti janë ndjerë në zonën e Fierit dhe Lushnjes. Sipas të dhënave të para mësohet se tërmeti ka pasur epiqendrën pranë Peqinit.

Tërmeti ka qenë 4 të Shkallës Rihter, bën të ditur Qendra Europian e Tërmeteve.

LEXO EDHE  Goxhaj akuza të forta Bashës: Po bashkëpunon me Gates dhe Soros për vaksinimin

Lëkundje të lehta tërmeti janë ndjerë edhe në qytetin e Elbasanit dhe në zonat përreth.

Sipas EMSC, epiqendra e tërmetit ka qenë 37 km larg Tiranës, 6 km nga Peqini me një thellësi 2 km.