Lëkundje tërmeti në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra

Mëngjesin e sotëm është regjistruar një lëkundje tërmeti në Shqipëri.

Epiqendra e tërmetit me magnitudë 3.6 të shkallës rihter ishte në rajonin e Korçës.

Nuk raportohet për dëme materiale.

Prej 26 nëntorit kur u regjistrua një prej tërmeteve më të mëdha që goditën vendin, lëkundja që shkaktoi mbi 50 viktima dhe dëmtoi disa mijëra banesa, është pasuar me lëkundje të tjera sizmike, që konsiderohen si paslëkundje.

LEXO EDHE  Koronavirusi/ Shtohen rastet e të infektuarve në Fier