Video/ Gjyqtari kthehet në hero, shpëton boksierin nga rënia e lirë

Një episod i rrezikshëm ka ndodhur në sportin e “Muay Thai” në një ndeshje të zhvilluar në Tailandë.

Ndeshja zhvillohej mes, So Sovanrathana dhe Neymar Paeminburee. Ky i fundit pëson një goditje të fuqishme me bërryl dhe menjëherë humb vetëdijen duke rënë në gjendje të lirë drejt parketit.

Gjyqtari Sittachi Ineiad, i cili e kuptoi shumë shpejt se sportisti kishte humbur ndjenjat dhe mund të dëmtohej edhe më shumë gjatë përplasjes me dyshemenë e ringut, e kap luftëtarin në ajër me një zgjatje të dorës, duke amortizuar përplasjen dhe shmangur një dëm më të rëndë.

LEXO EDHE  Video/ Teuta-Tirana, zhbllokohet rezultati në finalen e Kupës së Shqipërisë

Pamjet e këtij momenti kanë bërë xhiron e botës me So Sovanrathana që konsiderohet hero.