VIDEO/ Humb jetën Kobe Bryant, shikoni gjestin prekës të Neymar në fushën e lojës

Neymar shënoi dy gola në fitoren e PSG ndaj Lille, dhe të dytin ja dedikoi pikërisht basketbollistit Kobe Bryant.

Braziliani me duart e kryqëzuara shkoi përballë kameras duke u lutur për Kobe Bryant me respekt.

LEXO EDHE  Chelsea fiton derbin e Londrës, Lampard leksion Mourinhos

Ndërkohë shumë personazhe të futboollit janë prekur nga kjo ngjarje, por Neymari është i pari që bën një gjest ka domethënës.