Rrebeshe dhe stuhi/ Parashikimi i motit për ditët në vijim

Gadishulli i ballkanit është në ndikimin e masave ajrore të paqëndrueshme me origjinë Veriperëndimore të cilat po kushtëzojnë në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë mot me rreshje shiu.

E hënë, 27 janar 2020

Moti do të jetë me vranësira dhe rreshje shiu me intesitet mesatare të pasuara me rrebeshe dhe stuhi të izoluara në zonën Veriperëndimore dhe jug të vendit në pjesën e parë të ditës. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi deri në 10-20 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 5 me lartësi vale 1,0-1,5 metër në det të hapur.

Temperaturat min dhe max:
Zonat malore 5/12°C

Zonat e ulëta 10/16°C

Zonat bregdetare 12/16°C

Kosova për ditën e hënë, 27 janar 2020 moti do të jetë me vranësira të dendura dhe rreshje shiu. Temperaturat do të regjistrojnë vlera nga 5°C në mëngjes, ndërsa mesdita deri në 11°C gradë Celcius.

LEXO EDHE  Epike/ Nard Ndoka: Rama po negocion të futet te burgu i grave

E martë, 28 janar 2020

Moti do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësira të pasuara me rreshje shiu të pakta në zonën veriperëndimore. Në alpe do të ketë rreshje bore. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi deri në 10-20 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 5 me lartësi vale 1,0-1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie në mesditë.

Temperaturat min dhe max:
Zonat malore 3/10°C

Zonat e ulëta 8/15°C

Zonat bregdetare 11/15°C /RTSH/