Nuk është “The Simpson”/ Kjo “komedi” e bërë disa vite më parë, gjeti tragjedinë e Kobe Bryant (VIDEO)

Mbrëmjen e djeshme, bota u trondit nga një lajm i hidhur pasi legjenda e NBA, Kobe Bryant, ndrroi jetë nga një aksident ajror teksa ish-lojtari i Los Angeles ishte duke udhëtuar me helikopter.

Por kjo ngjarje e rëndë është transmetuar dhe parashikuar disa vite më parë në një “komedi”, që këtë herë nuk ka lidhje me “The Simpson” dhe që po shpërndahet gjerësisht. Bëhet fjalë për një tjetër program të animuar që në shqip do të thotë “Parashikimet e lartësive të dhomës”.

LEXO EDHE  Dhurimi i pronës pa tatim/ Kadastra Shtetërore sorollat qytetarët, ja ngërçi

Atje është pikërisht Kobe Bryant që rrëzohet me helikopter dhe kërkon ndihmë, por më pas mjeti i tij flutures shpërthen. Sigurisht që për shumicën e njerëzve kjo shihet si rastësi, por nuk janë të pakët edhe ata që besojnë në teoritë konspirative.