Kontrata 5-vjeçare/ Partizani zyrtarizon sulmuesin e talentuar

Skuadra e Partizanit ka zyrtarizuar sulmuesin e talentuar, Tedi Cara. 19 vjeçari ka qenë pjesë e Besës në pjesën e parë të sezonit, ku shënoi 8 gola në Kategorinë e Parë. Cara është pjesë edhe e kombëtareve të Shqipërisë U-19 dhe U-20.

“FK Partizani zyrtarizon arritjen e marrëveshjes me klubin e Besës për transferimin e Tedi Carës. Sulmuesi i talentuar kavajas i bashkohet kampionëve në fuqi pasi ka firmosur një kontratë 5 vjeçare me të kuqtë. Me ekipin e Besës këtë sezon 19 vjeçari, ka shënuar 8 gola. Performanca pozitive Cara ka dhuruar edhe me ekipet përfaqësuese U-19 dhe U-20 të Shqipërisë”, njofton klubi kryeqytetas.

LEXO EDHE  Barcelona-Eibar, publikohen formacionet zyrtare