Shi, borë dhe …/ Ja si nis java e ardhshme (Foto)

Parashikimi i motit:

E hënë, 27 janar 2020. Parashikimi I Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit – IGJEUM

RESHJET

Nesër (e hënë, dt.27) priten reshje mesatare në pothuajse të gjithë qarqet. Në qarkun e Shkodrës dhe të Lezhës reshjet do të arrijnë lokalisht deri intensive dhe do të shoqërohen me shtrëngata (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

LEXO EDHE  ‘Me naftëtarët e Ballshit’/ I prishën qetësinë qeverisë, forcat e sigurisë heqin me forcë banderolat në stadium

Në verilindje të vendit reshjet do të jenë në formë bore.

TEMPERATURAT

Nesër (e hënë, dt.27) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 9 / 13 °C

në vendet e ulëta: 8 / 12 °C

në vendet malore: 3 / 8 °C

ERA

Nesër (e hënë, dt.27) pritet të fryjë e lehtë deri mesatare, në bregdet deri e fortë.