Denoncimi/ Vëllai kriminel, vëllezërit pjesë e policisë! Emrat

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një tjetër denoncim të qytetarëve, ku tregon lidhjet e forta të policisë me krimin.

Në mesazhin dërguar ish-kryeministrit Berisha, qytetari shkruan se në polici veprohet me dy standarde. Sipas tij vëllezërit e një krimineli të arrestuar dy vite më parë, vijojnë të jenë pjesë e uniformave blu në pozicione të rëndësishme.

Postimi i Berishës:

Denoncon standartin e dyfishte te policise per trafikantet!

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital. sb

prsh zoti Berisha ju lutem denoncojeni kete rast. Shefi i qarkullimit Diber Robert aga u shkarkua per njeheresh nga detyra kur vellai i tij u arrestua i implikuar per trafik droge e ky standart duhej respektuar po pse ne policin e shtetit ka dy standarte para dy viteve u arrestua me grupin e trafikanteve e fallsifikimit te dokumentave e trafikut te njerzve ku ka goje dhena se nga ky trafik kan vdekur dy persona ne Meksik u arrestua Artur karaj vellaj i Xhevahir e Esat e Agim karajt e te tre ne polici e shir dhe nuk u largua asnjeri nga detyra e nga puna duke e ditur te gjithe se Arturi shfrytezonte rolin Drejtues ne drejtorin e kufirit te vellait Xhevahir karaj qe dikur ka qen i ndjekur penalisht e per kete nuk reagoj drejtoria e policise e u harrua Vertetimi i personalitetit. po nuk eshte vetem ky rast .ne kruj nje inspektor policie Sefer e ka emrin kishte djalin ne kerkim dhe kishte detyre te kapte personat ne kerkim. po ka dhe raste plot pa punonjes policie me te kaluar kriminale po kan djemt dhe vellezerit ne kerkim ose ne burg per krime te ndryshme dhe nuk reagon drejtoria e policise etj pra punohet me shum standarte. kurse njerzit e ndershem qe u larguan nga policia per arsye koti thjesht partiake inatqare nuk i riktheu me u paguan sipas ligjit e u zevendesuan nga krimi.

 

LEXO EDHE  Ditë zie për politikanin e njohur shqiptar, i ndërron jetë motra në moshë të re (FOTO)