Denoncimi/ Terror banditesk mbi punonjësit e tatimeve në Fier! Ja çfarë ju kërkohet

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë publik një tjetër denoncim, ku tregon se si administrata është nën terrorin e drejtuesve të rilindjes.

Një punonjës i tatimeve në Fier tregon se si urdhërohen dhe kërcënohen tatimorët nga drejtuesit pë të mbushur arkat e shtetit.

Sipas tij, çdo punonjësi i bëhet presion dhe i kërkohet me çdo kusht të mbushin arkat e shtetit, madje i detyrojnë të qëndrojnë në punë edhe jashtë orarit zyrtar.

Denoncimi:

Ndal terrorit banditesk te narkozyrtareve ndaj tatimoreve ne Fier!

Urdherohen te mbushin me çdo kusht arken bosh te narkoshtetit!

Lexoni mesazhin e qytetarit dixital. sb

Ne Drejtorine e tatimeve ne Fier punojsit po terrorizohen nga pushteti duke u kercenuar me heqje nga puna e me burg nese nuk mbushin arken e shtetit me cdo kusht,eshte ber anketh te shkosh ne pune.plus kesaj jemi familjar dhe familja ka perkushtimet e veta ndersa keta te shtojn dy ore pune pas orarit zyrtar pa menduar qe shtepia ka nevoj per prind per kujdes.

LEXO EDHE  Koronavirusi/ Avokati i njohur publikon 5 raste skandaloze: Për gomerët që mbyllin sytë