Rikthehen protestat studentore, shikoni ç’po ndodh në universitete (VIDEO)

Të paralajmëruar prej disa javësh, sot studentët i janë rikthyer protestave studentore kundër qeverisë dhe të ashtuquajturit “Pakti për Universitetin”.

Sot disa studentë të revoltuar në fakultetin Filologjik nisën të brohorasin kundër Paktit për Universitetin.

LEXO EDHE  "Betimi i jetës sime", Meta publikon videon e veçantë në rrjet/ Ja mesazhi

Ata bojkotuan mësimin dhe bënë thirrje që protestës së tyre t’i bashkohen edhe të tjerët.

Më poshtë shikoni pamjet nga kjo protestë.