Juventus-Roma/ Sarri lë jashtë yllin e momentit, Roma eksperimenton me dështakun e Milanit

Pasi Napoli eliminoi Lazion, sot luhet një tjetër ndeshje e vlefshme për ccerekfinalen e Kupës së Italisë dhe që do të përcaktojë ekipin e dytë që shkon në gjysmëfinale pas skuadrës së Gattusos.

Juventusi rigjen Roma pasi e mundi në kampionat. Sarri hedh në fushë më të mirët dhe rigjen mesfushorin pas pezullimit (Bentancur). Ndërkohë, edhe Roma me ndryshime, si Kalinic në vend të Dzekos.

LEXO EDHE  Ngjarje tragjike, mbesa 14-muajshe e lojtarit humb jetën në “Allianz Arena” gjatë ndeshjes

Juventus: (4-3-3) Buffon; Rugani, Bonucci, Alex Sandro, Danilo; Pjanic, Rabiot, Bentancur; D.Costa, Ronaldo, Higuain

Roma: (4-2-3-1): Pau Lopez; Florenzi (C), Mancini, Smalling, Kolarov; Diawara, Cristante; Under, Pellegrini, Kluivert; Kalinic