“Gëzuar 100 vjetorin e Parlamentarizmës”/ Nga Fishta, Gurakuqi e Mjeda te Balla, Gjuzi e Doshi…

Më 21 janar u kujtua 100 vjetori i Kongresit të Lushnjes dhe njëherazi 100 vjetori i Parlamentit shqiptar.

Prej disa ditësh në media qarkullojnë foto nga deputetët shqiptarë të 1920 dhe po ti bësh një krahasim me Parlamentin e sotëm ka një diferencë të madhe te figurat që 100 vjet më parë ishin në Kuvend si të mandatuar të popullit.

E ndërsa në Parlamentin e 2020 deputetët e mandatuar janë Tom Doshi, Kujtim Gjuzi, Taulant Balla, Majlinda Halilaj e shumë të tjerë që nuk dinë të lexojnë

LEXO EDHE  Reshje shiu dhe bore, njihuni me parashikimin e motit për ditën e sotme

“Gëzuar 100 vjetorin e Parlamentarizmës…”, shkruan Jamarbër Malltezi, në një postim në rrjet, ndërsa krahas fotos së Gjergj Fishtës ka vendosur atë të Tom Doshit, apo Luigj Gurakuqin përballë Taulant Ballës, ndërsa përballë Kujtim Gjuzit qëndron Ndre Mjeda.