FOTO/ “Unë dhe Rama nuk e prekim me dorë…”, plas gallata në rrjet me Lefter Allën

Paraditen e sotme ABCnews publikoi disa foto, duke pretenduar se në to ishte Kryebashkiaku i Rilindjes, duke thithur drogë. Televizioni paralajmëroi se do të publikonte edhe videon. Disa orë më pas, PD i publikoi emrin Kryebashkiakut, duke thënë se bëhej fjalë për Lefter Allën.

Alla reagoi për News 24 duke thënë se nuk ishte ai që shfaqej në video, të cilën e konsideroi një montazh.

LEXO EDHE  Kultivimi kanabisit, policia nis kontrollet në të gjithë vendin

Ndërkohë në rrjet ka plasur gallata.

Aktivisti Genc Sejko, ka postuar disa meme ku vë në lojë Kryebashkiakun Alla, i cili “përbetohet” se ai nuk e ka prekur kurrë kokainën me dorë, njësoj si dhe kreu i qeverisë Edi Rama.