Skënderbeu-Partizani, publikohen formacionet zyrtare

Në orën 17:00 luhet ndeshja e mes Skënderbeut dhe Partizanit, e vlefshme për javën e 18-të të Kategorisë Superiore.

Në këtë ndeshje Adolfo Sormani do të bëjë debutimin e tij, pas rikthimit si trajneri i klubit.

Trajneri italian ka nisur si titullar Feratin, që u afruar këtë merkato, ndërkaq në sulm do të jetë edhe Solomon. Nga ana tjetër Daja ka zgjedhur të nisë si titullat Eni Imamnin, që la Tiranën në këtë merkato dhe u bashkua me korçarët.

LEXO EDHE  Lufta për titullin kampion në Itali, Lolito: Atmosfera është ndezur, të gjithë në Itali mbështesin Lacion

Formacionet zyrtare:

Skënderbeu: Koliçi, Meksi, Dita, Pollozhani, Imami, Taipi, Elezi, Ndeki, Gripshi, Bregu, Krasniqi.

Partizani: Hoxha, Idrizaj, Bitri, Belica, Trashi, Broja, Telushi, Ferati, Bardhi, Çinari, Solomon.