Aksident në Rrogozhinë, një i vdekur

Një aksident me pasojë vdekjen e një personi ka ndodhur këtë pasdite në Rrogozhinë. Sipas raportimeve nga vendngjarja, automjeti është përplasur në rrugën kryesore. Identiteti i tij ende nuk dihet.

Mësohet se policia është nisur drejt vendngjarjes për të zbardhur rrethanat dhe dinamikën e aksidentit. Shkak i përplasjes është bërë një parakalim i gabuar.

Njoftimi i Policisë

Kavajë/Informacion Paraprak.

Rreth orës 17:05 në aksin rrugor Rrogozhinë- Kavajë automjeti me drejtues shtetasin O. L.,22 vjeç, si shkak i një parakalimi të gabuar ka devijuar nga aksi rrugor duke u përplasur me trafikndarësen.

LEXO EDHE  1.15 miliard euro për tërmetin, ekspertët: Kujdes, shumica është borxh

Si pasojë e daljes nga rruga, ka ndërruar jetë drejtuesi i automjetit shtetasi O. L.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje, ku vijon punën për sqarimin e rrethanave të ngjarjes dhe shkakut të aksidentit.