Çfarë do të ndodhë 3 muaj para zgjedhjeve? Gjata jep detaje

Sekretari për Çështjet Ligjore në PD, Çlirim Gjata, deklaroi në emisionin “360 Gradë” në “Rtv Ora” se po shihet mundësia që në Kushtetutë të sanksionet që tre muaj para zgjedhjeve të ketë gjithmonë  një qeveri kujdestare.

“Paralel ne do të vazhdojmë aksionin politik për të shkuar në zgjedhje të parakohshme dhe pa Edi Ramën. Po qarkullon ajo që të vendoset dhe në Kushtetutë që gjithmonë tre muaj para zgjedhjeve të ketë një qeveri kujdestare. Por kjo është çështje tjetër”, tha Gjata.

LEXO EDHE  Meta thërret Bashën në zyrë: Çdo gjë për të shpartalluar grushtin e shtetit!