Video/ Liverpool-Man.United, Van Dijk kalon në avantazh skuadrën

Po luhet pjesa e parë e sfidës ndërmjet Liverpool-it dhe Manchester United.

Liverpool ka kaluar në avantazh në minutën e 14-të, me anë të mbrojtësit shtatlartë Virgil Van Dijk. Pas një goditje nga këndi e ekzekutuar nga Alexander Arnold, holandezi kërceu fuqishëm në qendër të zonës duke zhbllokuar shifrat.

LEXO EDHE  "I çmenduri" Broja nuk ndalet, shënon sërish për Chelsean