Këshilla/ Ja si ta nisni javën pozitivisht

Një javë tjetër do të fillojë dhe çdo shenjë e zodiakut duhet të marrë disa këshilla për të shfrytëzuar sa më mirë ditët e ardhshme.

Dashi-Mos lejoni që nervozizmi t’ju tradhtojë. Mos harroni se gjithmonë do të përballeni me pengesa dhe kur veproni me respekt, përgjegjësi dhe durim, do të jeni në gjendje të dukeni edhe më të fortë.

Demi-Mos bini pre e fjalëve tuaja dhe kontrolloni inatin tuaj për të mos larguar njerëz të rëndësishëm ose për të komplikuar më tej situatat.

Binjakët-Shmangni konfliktin e panevojshëm dhe tregohuni më të lirë për të shijuar momente dashurie, miqësie dhe marrëdhënie pune.

Gaforrja-Ankthi është shoqëri e keqe dhe do ju duhet të ndërtoni gjithçka që dëshironi me punë dhe durim. Mos harroni se gjithçka ka kohën e vet.

Luani-Jini më tolerantë ndaj atyre që mendojnë ndryshe dhe shmangin kritikën ndaj vetes. Duhet të shihni intensitet të mirë dhe të shmangni debatet.

Virgjëresha-Të gjithë duhet të argëtohemi dhe ta falënderojmë jetën. Është koha për të qenë përgjegjës, por edhe për të hapur zemrën për të dashuruar dhe për të shijuar botën rreth vetes.

LEXO EDHE  Horoskopi 28 Shkurt 2020/ Njihuni me parashikimin e yjeve për shenjën tuaj

Peshorja-Shmangni të qenit i dobët dhe bëni gjithnjë më të mirën. Qetësia do ju ndihmojë të ndiqni qëllimet tuaja dhe optimizmi do ju bëjë që të merrni atë që dëshironi, ndoshta edhe më shumë.

Akrepi-Dëgjoni intuitën tuaj dhe zbatoni aftësitë tuaja analitike për të marrë atë që dëshironi. Jini të kujdesshëm në lidhje me reagimet tuaja në dashuri.

Shigjetari-Situata të tensionuara në dashuri kërkojnë durim dhe mençuri. Jini të kujdesshëm dhe lëreni mënjanë krenarinë tuaj.

Bricjapi-Kushtojini vëmendje “kritikës suaj ” dhe ofroni më shumë dashuri për të tjerët sesa akuza. Është koha për të kërkuar harmoninë.

Ujori-Falja është një mënyrë për të ecur përpara, kështu që mos lejoni që xhelozia dhe dhimbja t’ju pushtojnë. Do të jeni mirë.

Peshqit-Do të jeni më të kthjellët se kurrë dhe mund të keni një perceptim më të madh të gjërave. Sidoqoftë, përpiquni të relaksoheni në mënyrë që të mos keqkuptoheni keq dhe të ndiheni më të ofenduar se zakonisht.