Video/ Ylli i Liverpool-it zgjedh vendin e veçantë për tu pagëzuar

Sulmuesi i Liverpool, Roberto Firmino ka bërë një zgjedhje totalisht speciale për të kryer ritualin e parë për besimtarët e krishterë, pagëzimin.

Braziliani ka shfrytëzuar pishinën e tij për tu larë me ujin e bekuar.

LEXO EDHE  Arbitri "i urryer" nga Juventusi kthehet të gjykojë një ekip italian

Protagonist në ritual kanë qenë edhe dy shokët e tij te Liverpool dhe në kombëtaren brazilian, Fabinho dhe Alisson Becker.