Vetingu/ Jepet vendimi për kryetarin e Gjykatës Speciale

Kryetari i Gjykatës së Posaçme për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar, Sandër Simoni është konfirmuar në detyrë nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit.

Vendimi u dha këtë të premte nga KPK, tre ditë pas seancës dëgjimore.

LEXO EDHE  "E përfshirë personalisht në ekzekutime"/ Mediat ndërkombëtare nxijnë "vejushën e zezë" pas vdekjes

SEANCA DEGJIMORE

Sekserë, apartamente e makina me çmim të lirë, ja çfarë u diskutua në “Vettingun” e Sandër Simonit