Mot i kthjellët, por i ftohtë/ Ja parashikimi për sot…

E premtja do të vazhdojë të mbetet me mot të kthjellët dhe pa reshje shiu ose dëbore në zonat malore. Parashimi i IGJEUM, Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit – IGJEUM

RESHJET

Sot (e premte, dt.17) nuk priten reshje (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

LEXO EDHE  Grabitja me dhunë në Maqellarë/ Identifikohen autorët, katër në pranga e dy të tjerë në kërkim

TEMPERATURAT

Sot (e premte, dt.17) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 3 / 13 °C

në vendet e ulëta: 2 / 12 °C

në vendet malore: 0 / 7 °C

ERA

Sot (e premte, dt.17) era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.