Tërmeti i 26 Nëntorit/ Nis seanca për grupin e dytë

Ne perditesim/ Ka nisur seanca per grupin e dyte te personave te arrestuar ne lidhje me termetin e 26 Nentorit ne Tirane.

***

Tërmeti i 26 Nëntorit/ Zbardhen masat e kërkuara nga Prokuroria

Zbardhen masat e kerkuara nga prokuroria per disa nga te arrestuarit ne Tirane per termetin e 26 Nentorit. Per grupin e pare me 15 vete, prokuroria ka kerkuar arrest me burg per 14 prej tyre.

Organi i akuzës ka kërkuar masën e sigurisë ‘arrest në burg’ për Fatbardh Plakun, ish-kryetarin e komunës së Farkës dhe Besnik Fuçin, ish-kryetarin e komunës Kashar.

Të arrestuarit – Masat e kërkuara nga Prokuroria

 • Naim Shehi
 • Pëllumb Korfuzi
 • Fejzi Dyrmishi
 • Adhurim Qehaj
 • Hekri Disha
 • Ndoc Pepkolaj
 • Stela Maze
 • Ali Dyrmishi
 • Zhneta Tagani
 • Besnik Fuçia – arrest me burg
 • Gerti Çalliku
 • Qirjako Gjergo
 • Fatbardh Plaku – arrest me burg
 • Merita Kushe
 • Jan Ikonomi
 • Bukurije Halili
 • Vjollca Hoxholli – arrest me burg
 • Anila Harxhi
 • Shqfqet Doda
 • Reiz Muça
 • Faik Feja – arrest shtëpie
 • Mehmet Felahi
 • Hodo Gjoni
 • Artur Skela
 • Agim Eski
 • Pëllumb Korfuzi
 • Adhurim Qehajaj
 • Ermir Çina
 • Asqeri Xhanari
 • Naim Shehi
 • Gëzim Shkalla
 • Shpëtim Kërciku
 • Luan Beta
LEXO EDHE  U dërgua në gjendje të rëndë në QSUT, ndërron jetë pacienti nga Berati

***

Masat e sigurisë për tërmetin, salla e vogël e gjykatës ndan të arrestuarit

Për shkak të hapësirës së vlerësuar të pamjaftueshme brenda sallës, Gjykata Penale e Tiranës ka nisur seancën për vetëm 15 nga të arrestuarit për dëmet e shkaktuara nga tërmeti i 26 Nëntorit në objektet e shpallura të pabanueshme.

Më vonë, pritet të dalin para gjykatës edhe të ndaluarit e tjerë dhe në fund gjykata do të dalë me një vendim të përbashkët për të njoftuar masat e sigurimit personal.

BoldNews” zbardhi emrat e personave të arrestuar deri tani nga policia e Tiranës, lidhur me tërmetin.

Sot, masa e sigurisë për të arrestuarit për tërmetin në Tiranë/ “BoldNews” zbardh emrat e të gjithë të ndaluarve