Lewis Hamilton paralajmëron: Në 2020-ën do të jem një makineri e pandalshme

Lewis Hamilton ka paralajmëruar rivalët se në sezonin e vitit 2020, ai do të jetë në formën më të mirë që ka qenë ndonjëherë.

Piloti i Mercedesit, i cili po i afrohet rekordeve të Michael Schumacher, si asaj për garat e fituara ashtu edhe për numrin e titujve kampion, postoi një foto në “Instagram” duke përqafuar një kolonë prej druri.

“Jam në paqe kur jam këtu, mund të fokusohem dhe të filloj të përgatitem si fizikisht ashtu edhe mendërisht”.

“Do të jem një makineri këtë vit, në nivelin më të mirë se çkam qenë ndonjëherë”. – shkruan Lewis Hamilton ndër të tjera.

LEXO EDHE  Guardiola "thumbon" Realin: Kënaqësi e madhe të fitosh në “Bernabeu”

Gara hapëse për sezonin e ri do të jetë më 15 Mars në çmimin e madh të Australisë, dhe Hamilton do ta fillojë kampionatin  me vetëm shtatë fitore më pak se rekordi i Michael Schumacher i cili është në kuotën e 91 fitoreve.

https://www.instagram.com/p/B7W0I0gBX0b/?utm_source=ig_web_copy_link