Sporti më i mirë sipas shenjës së horoskopit

Cili është sporti më i mirë me të cilin duhet të merreni. Sygjerimi është bërë nisur nga rezultatet që kanë dhënë ndër vite sportistët e ndryshëm nisur nga shenja e tyre e horoskopit.

Dash-Nga 21/03 deri në 20/04 Shenjë zjarri Planeti: Marsi, energji pozitive
Të pajisur me forcë karakteri dhe energji të pakufishme, ju duhet të shtyni veten dhe të provoni kufijtë tuaj fizikë. Një tifoz i shpejtësisë, ju pëlqen që gjërat të shkojnë shpejt. Si një udhëheqës i mirë, ju jeni bërë për të menaxhuar dhe udhëhequr ekipet tuaja. Ju pëlqen të konkurroni në luftime dhe të gjitha sportet e shpejtësisë dhe zbritjes që marrin adrenalinin që rrjedh. Sportet e rekomanduara: gara makine, motocross, çiklizëm, surfing, ski, boks ose krav manga. Kapiteni i ekipit për sportet në ekip.
Demi-Nga 21/04 deri 20/05 Shenja e Tokës Planeti: Venus, dashuri
Me karakter mjaft të paqartë, ju jeni duke vluar nga brenda jashtë. Ju duhet të lini avullin dhe të lehtësoni stresin sepse ju e merrni gjithçka në zemër. Kjo është arsyeja pse ju duhet një sport që kombinon përqendrimin, qetësinë dhe relaksimin. Asnjëherë nuk duhet të nxitoni ose të shkoni kundër dëshirave tuaja, përndryshe do të shihni vetem të kuqe para. Ju pëlqen të merrni kohën tuaj për të bërë gjithçka, të cilën e përfundoni me ritmin tuaj. Sportet e rekomanduara: Gi Gong, xhudo, golf, maratonë, joga.
Peshqit-nga 19/02 deri 20/03 Shenjë uji Planeti: Neptuni, intuita
Me ju gjithçka është ndjenja. Ju duhet të ndjeni shkrirjen mendje-trup dhe duhet të çlironi imagjinatën dhe krijimtarinë tuaj duke praktikuar një veprimtari, jo-agresive, por medituese. Sportet e rekomanduara: Pilates, gjimnastike ne uje, balet.
Binjakët nga 22/05 deri 21/06 Shenjë ajri Planeti: Mërkuri, lëvizja
Një hartën e zodiakut, ju duhet të komunikoni, shkëmbeni dhe lëvizni. Ju duhet të jeni pjesë e një ekipi. Një sport ku mund të flisni, lëvizni dhe të merreni me mendjen tuaj është ajo që ju bën të lumtur dhe ju rigjeneron. Sportet e rekomanduara: Vallja moderne, hip hopi, tenisi, Yoga.

Gaforrja nga 22/06 deri 22/07 Shenjë uji Planeti: Hëna, emocione
Një sfungjer i vërtetë emocional, ju jeni më shumë një natyrë krijuese dhe artistike sesa një sportist. Për ju, sporti është një mënyrë për të lëshuar emocionet tuaja dhe për të dëgjuar trupin tuaj. Ju ndiqni ndjenjat dhe nevojat e qenies tuaj. Ju duhet të ndiheni në kontakt me natyrën. Duke qenë një shenjë uji, deti është një nevojë jetësore, një natyrë e dytë. Sportet e rekomanduara: not, yoga, vrapim, vallëzim.
Luani nga 23/07 deri 21/08 Shenjë zjarri Planeti: Dielli, gjallëria
Ylli juaj, Dielli, ju transmeton nevojën për ngrohtësi dhe të jeni në krye të grafikut. Fizika juaj është shumë e rëndësishme, ruajtja e siluetës suaj dhe forma juaj është parësore. Si çdo shenjë zjarri, ju jeni të pajisur me energji të madhe për të kursyer dhe ju duhet ta lëshoni atë duke tejkaluar kufijtë tuaj. Gjithmonë më e bukur, siç thotë Lioness. Sportet e rekomanduara:, boks, joga, gjimnasitikë në ujë.
Virgjëresha nga 22/08 në 23/09 Shenja e tokës Planeti: Mërkuri, reflektimi
Me një përqendrim të pashembullt, ju pëlqejnë gjërat e bëra siç duhet, por perfeksionizmi juaj ndonjëherë ju pengon të shijoni plotësisht përfitimet e sportit. Të një natyre të rezervuar, ju priren të praktikoni një aktivitet më vete. Sportet e rekomanduara: maratonë, joga, skermë, tai chi, hark.
Peshorja nga 24/09 deri 23/10 Shenjë ajri Planeti: Venus, dashuri
Mirëqenia juaj është e nevojshme për ekuilibrin tuaj mendor dhe fizik. Ju mbështeteni në sporte të buta që sjellin më shumë relaksim sesa dhimbje fizike. Të kesh një kohë të mirë me partnerin ose mikun tuaj është një qëllim, ashtu si mbajtja e trupit tuaj në gjendje të mirë është një qëllim. Sporte të rekomanduara: yin yoga, valle, not, shtrirje, pilates, patinazh figurash.
Akrepi nga 24/10 në 21/11 Shenjë uji Planeti: Marsi, aksioni
Intensiteti është e vetmja gjë që është e vërtetë. Të ndjehesh, të lëndosh veten, të shkosh deri në fund të forcës së dikujt, të provosh kufijtë e dikujt; një mision i vërtetë. Ju duhet të mendoni se trupi juaj nuk ka punuar për asgjë dhe ju doni rezultate shpejt. Gjithnjë e më shumë thotë Akrepi. Sportet e rekomanduara: boks, biçikletë, kanotazh.

Shigjetari nga 23/11 deri 21/12 Shenjë zjarri Planeti: Jupiteri, vrulli
Ju duhen hapësira të gjera të hapura. Praktikimi i një sporti është për ju sinonim i lirisë dhe ikjes. Energjia juaj komunikuese është bie menjehere ne sy. Ju pëlqen ndjenja e shpejtësisë dhe lëvizjes ndërsa përqendroheni. Shigjetari i thotë të gjitha. Sportet e rekomanduara: hipizem, ski alpine, çiklizëm, vrapim, kanotazh.
Bricjapi nga 22/12 në 20/01 Shenja e Tokës Planeti: Saturni, temperamenti
Çfarë është më e rëndësishmja për ju? Ngjitje, arritje, testimi i vetes; ju jeni duke kërkuar për bashkimin midis trupit dhe mendjes. Natyrisht një person i vetmuar, sportet në skuadër nuk janë fat i yti. Ju duhet tja dilni vetë. Bricjapi thotë: “Gjithmonë më i lartë”. Sportet e rekomanduara: Joga, alpinizem, ski, golf, sporte dimri.
Ujori nga 21/01 deri 18/02 Shenjë ajri Planeti: Urani, energjia elektrike
Ju duhet të jeni aktiv jashtë dhe të dilni nga pista. Nevoja juaj për origjinalitet dhe liri është thelbësore. Jeta e komunitetit dhe energjia juaj e madhe pret të vershoje. Ujori. Sportet e rekomanduara: lundrim, çiklizëm, hipizem, shëtitje.
LEXO EDHE  Nuk është “The Simpson”/ Kjo "komedi” e bërë disa vite më parë, gjeti tragjedinë e Kobe Bryant (VIDEO)