Shkullaku: Parlamenti është i tredhur, Rama u ka mbledhur k***t 128 deputetëve që sot …

Gazetari Armand Shkullaku e ka cilësuar të tredhur parlamentin që ka sot Shqipëria. Sipas tij sistemi dhe ligji zgjedhor që ka aktualisht Shqipëria nuk i shërben qytetarëve por vetëm kryetarëve.

Shkullaku theksoi se sot Shqipëria ka nevojë për një sistem proporcional kombëtar me lista të hapura, ku vota e qytetarëve të vlejë dhe ata të jenë të përfaqësuar.

LEXO EDHE  Kërkohej për trafikun e 120 mln eurove kokainë, u kap në Itali/ Emri

‘Parlamenti sot është i tredhur. Edi Rama ua ka marrë koqet atyre 128 burrav dhe të gjithë votojnë dhe ngrenë dorën’’, tha Shkullaku.