Denoncimi/ Bie sistemi i gjendjes civile, prej 1 jave nuk regjistrohet…

Ish Kryeministri Sali Berisha ka publikuar mezazhin e një qytetari, i cili denoncon problemet me sistemin e gjendjes civile. Denoncuesi thotë se është nga Vlora dhe ai shkruan se prej 1 jave nuk mund të regjistrohet asnjë fëmijë që ka lindur.

LEXO EDHE  Koronavirusi, Shqipëria ende pa raste/ Manastirliu: S'mund të jemi imunë

“Bie sistemi i Gjendjes Civile!

Për qytetarët nuk ka shërbim në Narkoshtet!”, shkruan Berisha.