Alarmuan Durrësin dhe Tiranën/ Ja çfarë janë objektet që lëviznin në qiell (Video)

Disa objekte të çuditshme “pushtuan” qiellin e Durrësit, mbrëmjen e sotme. Këto objekte lëviznin afër njëra tjetrës, në një masë shumë të madhe dhe të drejtuara drejt Tiranës.

Objektet alarmuan shumë qytetarë.

Sipas hulumtimeve shihet se këto objekte mendohet të jenë satelitë SpaceX. Të njëjtët objekte janë parë edhe para disa muajsh në një qytet të Holandës, por jo vetëm. Objektet janë filmuar nga një astrolog, i cili i quan ato satelitë SpaceX.

LEXO EDHE  A e parashikoi Bill Gates virusin kinez? Ja çfarë thoshte 1 vit më parë njeriu më i pasur i botës

Qëllimi i këtyre satelitëve është që të krijojë akses interneti për vendet të cilat kanë mungesë.