FOTO/ Xhaçka vs Rama, Berisha publikon thëniet e dy Rilindasve për NATO-n

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka postuar në rrjet një foto me dy qëndrime krejt të kundërta të shprehura në periudha të ndryshme nga ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, dhe Kryeministri Edi Rama, njëherëz edhe ministër i Jashtëm.

Foto e parë mban dixhiturën: “Nano nuk të jep as bukë e as ujë”. Sipas postimit të ish-kryeministrit, këtë thënie e ka bërë Olta Xhaçka në vitin 2009, ndërkohë që Shqipëria sa ishte anëtarësuar në Aleancën e Atlantikut të Veriut.

LEXO EDHE  Bardhi-Gjonajt: Para se të mashtrosh qytetarët, më mirë gjej një avokat

Ndërsa në foton e dytë është një deklaratë e Edi Ramës, i cili ka thënë “nëse Irani godet Shqipërinë, ka goditur NATO-n”.