“Varfëri, pasiguri, papunësi, zaptim institucionesh”/ Maliqi bën bilancin: Çfarë ndodhi në 2019

Deputeti Lefter Maliqi ka bërë bilancin për atë se çfarë ndodhi gjatë vitit 2019.

Përmes një postimi në faqen e tij në rrjetet sociale ai i rendit nga varfëria, pasiguria, vrasjet e vjedhjet e deri te ngjarjet e politikës si zgjedhjet moniste të 30 qershorit apo zaptimin e institucioneve nga ana e mazhorancës.

Ai mbyl postimin se kjo nuk është politik nga ana e tij por një realitet i dhimbshëm në çdo skaj të vendit dhe uron që 2020 të jetë viti i zgjimit popullor dhe i ndëshkimit të qeverisë aktuale.

Postimi i plotë:

2019 = varferi,pasiguri,papunesi,rritje cmimesh,çpopullim,frike,panik,termete,aksidente,vrasje,vetvrasje,grabitje,vjedhje,korrupsion,varje,burg per te varferit dhe per kundershtaret,kudo,prishje,shkaterrime,zgjedhje moniste lokale,zaptim institucionesh,vendi pa Gjykate Kushtetuese dhe te Lart,Parlament te kapur me deputet pa nivel,kudo show e aktrim,negociatat per BE u bllokuan,mediat te kapura dhe nen presion me ligjin antishpifje,etj etj mos ardht me si ky vit i zi per Shqiptaret!Zoti i ndihmofte shqiptaret per 2020 me zgjidhje e zgjedhje lokale e te pergjithshme me sistem elektoral mazhoritar ku populli te zgjedh vet deputetet me vote te drejtperdrejt !Kjo nuk eshte Politike por realitet i dhimbshem ne cdo skaj te vendit! 2020 -ta le te jet viti i zgjimit popullor dhe i ndeshkimit te kesaj Qeverie me vote dhe me cdo mjet Demokratik!

2019 = varferi,pasiguri,papunesi,rritje…

Gepostet von Lefter Maliqi am Montag, 30. Dezember 2019

LEXO EDHE  Mjeku italian thirrje për qetësi: Mos u alarmoni, në Itali nuk kanë vdekur nga koronavirusi