Tottenham-Brighton, publikohen formacionet zyrtare

Tottenham-Brighton, luhet në orën 13:30, ndeshje e cila hap javën e 19-të në Premier League.

Skuadra e drejtuar nga Mourinho vjen pas humbjes në shtëpi kundër Chelsea-t me rezultatin 0-2.

Edhe në këtë ndeshje Christian Eriksen do ta nisë nga stoli, ndërsa për Tottenham do të mungojnë: Hugo Lloris dhe Davies për arsye dëmtimi dhe Son Heung-Min për shkak të kartonit të kuq të marrë në ndeshjen paraardhëse.

LEXO EDHE  Carrager: “Ronaldo u transferua në Itali prej Messit”

Formacionet zyrtare: