Mandzukiç letër lamtumire: Muajt e fundit s’e ndryshojnë dashurinë për Juven

Mario Mandzukiç ishte një nga lojtarët më të rëndësishëm të Juventusit, kur skuadrën e drejtonte Allegri. Por me ardhjen e Mauricio Sarri-t, kroati ishte krejtësisht jashtë skuadre, madje nuk ishte as i pranishëm në ambientet e stadiumit.

Tani Mandzukiç është transferuar në Katar, ku do të luajë me Al-Duhail. Në lidhje me këtë transferim, kroati, me anë të një letre ka falenderuar tifozët e Juventusit, si dhe ish-trajnerin Allegri, si dhe ka shprehur dhe dashurinë që ka për atë klub.

“Është e pamundur të përmbledhësh 4 vite e gjysmë në një lamtumirë të thjeshtë, por shpresoj që ta keni parë pasionin tim për këtë klub. Një falënderim i madh për Allegrin dhe Marotën, që më dhanë mundësinë të luaj për këtë klub. Ka qenë një privilegj të luaja për këtë ekip, dhe muajt e fundit nuk do ta ndryshojnë respektin dhe dashurinë për Juventusin. Falënderoj të gjithë shokët e skuadrës që kam pasur në këto sezone. Më pëlqeu vërtet çdo betejë e vetme me ju dhe ne kemi fituar shumicën e këtyre betejave!

Nuk do t’i harroj të gjitha fitoret dhe trofetë, rezultat i cilësisë, punës së palodhur dhe shpirtit të ekipit. Një falënderim i madh edhe për trajnerët, stafin mjekësor, fizioterapistët dhe çdo person tjetër që shqetësohet nëse lojtarët e Juventus janë në kushtet më të mira për të qenë të suksesshëm. Dhe në fund, falënderimi më i madh për tifozët e mrekullueshëm që janë arsyeja e vërtetë pse klubi është kaq i madh dhe i suksesshëm.

Unë vërtet e kam vlerësuar mbështetjen që më treguat që nga dita e parë. Si përfundim, jam përpjekur gjithmonë të bëj çmos për Juventusin, ju uroj më të mirën! Dhe për mua, është koha për një kapitull të ri”.

 

LEXO EDHE  Partizani-Bylis, publikohen formacionet zyrtare