979 transferime lojtarësh brenda 10 viteve, ekipi italian thyen rekordet

Dalëngadalë po i vjen fundit dekadës së 202-të dhe sajti i specializuar për merkaton, “Transfermarkt”, ka publikuar disa statistika mjaft interesante. Për sa i përket futbollit në Itali, në dekadën që po shkon drejt fundit, Parma ka thyer çdo rekord.

LEXO EDHE  Zyrtare/ Maria Sharapova njofton tërheqjen nga sporti i tenisit

Ekipi nga “Tardini” ka vendosur një rekord për lojtarët e afruar në klub gjatë kësaj dekade, që janë plot 979. Diferenca me vendin e dytë është e madhe, pasi Genoa ka afruar 338 lojtarë më pak, pra në total 641 lojtarë.