VIDEO+ FOTO/ Firma e caktuar nga Veliaj për parkingjet, kush fshihet pas gjeorgjianëve…

“Pay and Go shpk” kompania të cilës Bashkia e Tiranës do t’i japë shërbimin ekskluziv të mbledhjes së tarifave të parkimit, është e lidhur me ish ministrin gjeorgjian të dënuar për lidhje me krimin David Kezerashvili.

Kompania Pay and Go u regjistrua në Shqipëri në vitin 2015 me pronar kompaninë “Untag Community”, të regjistruar në Angli në 11 gusht 2014, e cila ka pronar shtetasin gjeorgjian Dimitri Chikovani dhe administrator, prej vitit 2017, shtetasin tjetër gjeorgjian Otar Mgeladze, raporton Shijak tv.

LEXO EDHE  ‘Hajduti psiqik’/ Basha përball Ramën me mashtrimin për shëndetësinë falas (Video)

Cila është lëvizja e fundit e Erion Veliajt kryer të enjten e 31 janarit, vetëm pak muaj përpara zgjedhjeve lokale? Ndiqni videon dhe dokumentet e mëposhtme.