Mbyllja e basteve, ja realiteti në Shqipëri sipas…Edi Ramës

Prej datës 31 dhjetor në Shqipëri rezulton të kenë ulur qepenët mbi 4 mijë pika bastesh, në kuadër të ligjit të ri të qeverisë Rama që parashikon ndalimin e këtij biznesi në qendrat e banuara dhe zhvillimin e aktivitetit të lojërave të fatit vetëm në hotele me 5 yje.

E teksa ka denoncime se vijon të luhet ende bixhoz përmes faqeve “online”, kryeministri Edi Rama e paraqet realitetin në Shqipëri krejt tjetër.

LEXO EDHE  Votimi në Kuvend/ Shpërthen Artan Fuga: Politika dhe Kuvendi jolegjitim sot ju bëri glasën mbi kokë!

Sipas një fotoje të postuar prej tij në Instagram, ku një person pretendon se ka kursyer një shumë të konsiderueshme parash nga mbyllja e llotove, Rama thekson se kjo është e vërteta.

Këtë foto, shefi i qeverisë e ka publikuar pas kërkesës së disa miqve të tij në këtë rrjet social.