Surprizat/ Javën e ardhshme rikthehet sërish shiu dhe bora, ja çfarë ndodh me temperaturat

Ndërkohë që i ftohti ka mbërthyer të gjithë vendin, reshjet kanë ndaluar. Por nuk do të zgjasë shumë pasi reshje shiu dhe dëbore do të rikthehen në të gjithë Shqipërinë ditën e parë të javës, ndërsa të martën moti kthjellohet por sërish me rënie të ndjeshme të vlerave termike.

LEXO EDHE  Pushtimi i Kishave nga Rilindasit/ Vjen reagimi i fortë: Një turp i madh, dikur vendosnin myslimanët në ...

Po ashtu, vlen të theksohet se java që vjen, do të ketë kushte të qëndrueshme atmosferike por të shoqëruara nga luhatje të theksuara të temperaturave.