FOTO/ Arrestohen 2 persona, u kapën me 2 çanta me drogë. Emrat

FNSH e Gjirokastrës kap dy çanta me lëndë narkotike të dyshuar kanabis. Çantat u kapën në afërsi të vijës së gjelbër pranë Postës së vjetër të Mullirit pranë Kakavijës.

Në pranga kanë rënë dy shtetas Armando Armaçi, 30 vjeç nga Kuçova, banues në Ksamil dhe Theodhori Lici nga fshati Grapsh, Dropull, 30 vjeç.

LEXO EDHE  Bablokut as nuk i rru*et fare/ “Shpërthen” ish-ministri: Kanë kushtetutën e çunave…

Rreth orës 17:00, të ndaluarit janë konstatuar nga shërbimet e FNSH që patrullojnë kufirin e gjelbër në këtë zonë.

Image