Vrasja e studentes greke/ Të tjera telashe për Aleksandër Lucën, akuzohet për…

Të tjera telashe për Aleksandër Lucën. 20-vjeçari shqiptar, që ndodhet në burgun e Grevenas në Greqi, përballet me akuza të reja në adresë të tij. Tashmë ai akuzohet për përdhunim dhe tentativë përdhunimi. Sipas mediave greke, 3 vajza e kanë akuzuar të riun shqiptar se i ka ngacmuar në të kaluarën. Një 18-vjeçare thotë se është abuzuar seksualisht prej tij.

Po kështu edhe një 17-vjeçare.

Kurse një adoleshente 18 vjeç thotë se Aleksandër Luca tentoi ta përdhunonte. Megjithatë, tre vajzat nuk kanë bërë denoncim formal në polici ndaj 20-vjeçarit shqiptar.

LEXO EDHE  Ndal abuzimit me fëmijët!

Aleksandër Luca dhe shoku i tij grek Manolis Koukouras akuzohenn se kanë abuzuar seksualisht dhe kanë dhunuar për vdekje studenten greke Eleni Topaloudi, trupin e së cilës e hodhën më pas në det.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në fund të muajit nëntor 2017 në ishullin Rodos. Aleksandër Luca dhe Manolis Koukouras ndodhen në të njëjtën qeli por nuk flasin me njëri-tjetrin.