E rëndë/ Shembet tavani në Qytetin Studenti, i bie studentes në kokë (FOTO+VIDEO)

E rëndë te Qyteti Studenti. Tek godina nr.7 plagoset një studente, sepse i bie në kokë një pjesë nga tavani.

Video tregon një ambulancë qe po e pret jashte godines. Rasti tregon gjendjen e rende ne konviktet e Qytetit Studenti dhe jo vetëm. Për këtë shkak studentët vijojnë protestat, por po hasin në arrogancën dhe shpërfilljen e qeverisë e cila tenton t’i përdorë si lëmoshë duke përçarë rezistencën e tyre.

LEXO EDHE  Apel i fortë për policinë kufitare/ ‘Tregohuni vigjilentë! Pas publikimeve të BILD, lideri mund t’ia mbathë...’

Ngjarja në Qytetin Studenti ka ndodhur rreth 30 minuta me parë dhe përbën një kambanë alarmi për gjendjen dhe kushtet skandaloze të akomodimit të studentëve në konvikte.