Basha përshëndet vendimin e kuvendit të Maqedonisë së Veriut për ndryshimin e emrit

Kreu i opozitës Lulzim Basha, ka përshëndetur votimin e Kuvendit të Maqedonisë të cilët kanë votuar me 81 vota pro ndryshimit të emrit duke u quajtur nga sot Maqedonia e veriut.

Me anë të një postimi në twitter, Basha shkruan se ky është një akt i lartë i përgjegjshmërisë politike.

LEXO EDHE  A do t’i njohë presidenti zgjedhjet e Rilindjes në 30 Qershor? Ja si përgjigjet Meta

Ja çfarë shkruan Basha:

Përshëndes votimin e ndryshimeve kushtetuese nga Parlamenti i Maqedonisë Veriore.

Ky akt i përgjegjshmërisë së lartë politike është një hap historik për konsolidimin e rajonit si pjesë e familjes Euroatlantike që forcon paqen, sigurinë dhe vlerat demokratike.

Image