Dibra në situatë kritike nga bora, PD ngre shtab për t’iu ardhur në ndihmë banorëve (VIDEO)

Situata ne Bashkine e Dibres eshte teper serioze pas reshjeve te bores. Partia Demokratike ne Diber ka ngritur nje shtab emergjence per tu ardhur ne ndihme banoreve te bllokuar.

Siç duket edhe nga pamjet, rruget nuk jane pastruar as ne qender te qytetit. Disa njesi administrative jane te bllokuar dhe asnje mjet smund te shkoje ne to. Nderkohe raportohet se ka mungese te lendes drusore dhe te ushqimeve.

Gepostet von Xhemal Gjunkshi Faqja Zyrtare am Donnerstag, 10. Januar 2019

Pushteti lokal nuk ka nderhyre aspak ne pastrimin e rruges. Deputeti i PD Gjunkshi dhe kreret e PD se Dibres po u vijne ne ndihme mjaft banoreve qe kane nevoje per ndihme urgjente per te perballjar bllokimin nga bora.

LEXO EDHE  Kandidatit për SPAK Eugen Beçi i dalin 50 milionë lekë tepër