Pazaret e drogës jashtë vendit, pista që po hetohet për masakrën në Elbasan

Zbardhen detaje të reja nga përplasja mes bandave në qytetin e Elbasanit që la tre të vdekur. Sipas burimeve policore mësohet se konflikti mes bandave ka nisur për shkak të prishjes së pazareve të drogës jashtë vendit.

LEXO EDHE  Reforma në drejtësi s'është e mjaftueshme për hapjen e negociatave/ FT: Pamje jo tërheqëse për BE …

Të njëjtat burime saktësojnë se tre viktimat ishin kthyer pak ditë më parë në Shqipëri, dhe se atentati i sotëm është një larje hesapesh mes grupeve kriminale të përfshira në trafikun e kokainës në vendet e BE-së.