Shqipëri-Skoci, Panucci konferencë për mediat: Kam dyshime për formacionin…

Shqipëria do të përballet ditën e nesërme me Skocinë, në një ndeshje të vlefshme për Ligën e Kombeve.

Në një konferencë për mediet, tekniku italian Kristian Panucci, u shpreh se skuadra duhet të përmirësojë komunikimin në fushë dhe të krijojë raste për të shënuar.

Më tej ai duke bërë kritikë ndaj skuadrës u shpreh: Ia kemi hequr shansin vetes për kualifikim.

Panucci u shpreh këmbëngulës, ndërsa shtoi se me Skocinë duhet patjetër fitore dhe se skuadrës i duhen me patjetër gola.

Ai foli edhe për problemet e lojtarëve, ku u shpreh se Eros Grezda ka probleme, por ka kërkuar që të luajë.

Tekniku u shpreh i pavendosur për formacionin, ndërsa tha se ka dyshime dhe do e caktojë nesër.

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here