Gjendet një varr masiv

Policia në Etiopi thotë se ata kanë zbuluar një varr masiv me 200 trupa pranë kufirit midis rajoneve të Somalisë dhe Oromisë.

Qindra mijëra njerëz janë zhvendosur gjatë vitit të kaluar nga dhuna atje.

Media lokale njoftoi se varri masiv u gjet gjatë një hetimi mbi mizoritë e pretenduara të kryera nga ish-presidenti i rajonit somalez të Etiopisë.

Abdi Mohammed është në pritje të gjykimit për akuzat se ai ushqeu përplasjet etnike.

Policia po përpiqet të identifikojë 200 trupat e gjetura.

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here