Opozita kërkon dorëheqjen e Xhafajt, Balla i shkon në zyrë

Deputetet e PS, Fatmir Xhafa dhe Taulant Balla, gjate nje mbledhje te Keshillit te Mandateve dhe Rregullores, ku eshte diskutuar per ligjin e dekriminalizimit./r/n/r/nLawmakers, Fatmir Xhafa and Taulant Balla, during a meeting of the Council of Mandates and Regulations.

Kreu i grupit parlamentar socialist Taulant Balla ka zhvilluar një takim disa minutësh me ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj mesditën e sotme, pak paë përfundimit të seancës gjyqësore te Krimet e Rënda që la në arrest shtëpie ish ministrin Saimir Tahiri.

Takimi vjen në një moment që kryeministri Rama ndodhet në Paris për një takim me presidentin francez lidhur me fatin e Shqipërisë në Bruksel këtë fundqershori.

Një ditë më parë PD publikoi një audiopërgjim ku përmendjen vëllai i ministrit, Agron Xhafaj i cili sipas PD bën pazare droge.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here