Mos harroni/ Studentët: Nesër në 10:00 të gjithë para kryeministrisë

Studentët kanë paralajmëruar një protestë gjigante ditën e nesërme ne orën 10:00 para kryeministrisë.

Ata kërkojë arsim publik falas dhe kushte më të mira studimi dhe në konvikte.

Kujtojmë që sot studentët zprasën ministren e Arsimit, Lindita Nikolla, e cila u tërhoq nga tarifa shtesë për provimet.

Image

 

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *