FOTO/ U arrestua për korrupsion, lirohet njeriu i Taulant Ballës

Gjykata e Elbasanit ka dhënë masat e arrestit për 3 sekserët e arrestuar pak ditë më parë, të cilët merrnin para nga studentët për t’u “rregulluar” provimet në Universitetin “Aleksandër Xhuvani”.

Njëri prej të arrestuarve, i njohur si mik i Taulant Ballës, u lirua nga burgu dhe ju dha masa e arrestit detyrim paraqitje. Bëhet fjalë për shtetasin Mehdi Hanaj, i cili më herët ka qënë drejtor i gjimnazit në Përrenjas.

Nuk ka patur të njëjtin” fat” Skënder Stafa, ndaj të cilit gjykata ka dhënë masën e arrestit me burg.

Ndërkohë detyrim paraqitje ka qënë masa e dhënë për të arrestuarin e tretë Qamil Murataj.

Më poshtë keni një foto të kreut të deputetëve socialistë Taulant Balla, me të arrestuarin për korrupsion dhe më pas të liruarin Mehdi Hanaj.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *